Abruka SAR üksus päästis merest kolm meest.

Eile, 20.mail, juhtus Abruka sadama lähistel õnnetus, kus läks ümber umbes viie meetrine väikelaev. Pardal olnud kolm meest sattusid vette. Kella 17 paiku õhtul alustas väikelaev, vaatamata karmidele ilmaoludele, teed Muratsi poole. Lainekõrgus oli kuni kaks meetrit. Abruka sadama ülevaataja, meie merepääste seltsi Abruka üksuse liige Riho Leppik, soovitas meekonnal alus Abrukale jätta ja lahkuda saarelt liinilaevaga. Kahjuks hüva nõu kuulda ei võetud. Sadamast umbes poole kilomeetri kaugusel sõitis alus vööriga lainesse, mille tulemusel sattus laeva suurem kogus vett ja alus vajus külili. Kõik kolm meest said laevast välja.

Õnnetust nägi pealt vabatahtlik merepäästja Riho Leppik, kes koheselt õnnetusest Merevalvekeskusele teada andis ja päästemeeskonna kokku kutsus. Meie Abruka SAR meeskonnas reageerisid sündmusele Riho Leppik, Kalev Paet ja Kalev Näär. Sündmuspaigale jõuti umbes viieteist minutiga ja leiti, et üks kannatanu oli roninud ümberläinud aluse põhjale, teine oli sealsamas lähedal vees. Kaks esimest pardale võetud, alustati kolmanda kannatanu otsinguid. Ta leiti ligikaudu saja meetri kauguselt merest. Õnneks olid kannatanutel päästevestid seljas. Päästetud olid alajahtumise tunnustega, nad toimetati Roomassaare sadamasse, kus nad anti kiirabi ekipaažidele üle.

 

Sama väljakutse tuli ka meie Kuressaare SAR üksusele: kell 17:17 tuli Merevalvekeskuselt teade Abruka sadamast poole kilomeetri kaugusel merel kummuli oleva paadi ja vees oleva kolme inimese kohta. Kuressaare SAR oli reageerimas, kuid enne sadamast väljasõitu 17:27 Merevalvekeskus tühistas kutse.

 

Pärast kannatanute üle andmist alustasid Abruka SAR ja Päästeamet SAR üksus ümber läinud aluse pukseerimist. Vahepeal oli see triivinud üsna madaliku lähedale, nii et selle juurde pääsemiseks kasutati Päästeameti SAR üksuse väiksemat RIB kaatrit. Abruka SAR üksus pukseeris aluse Abruka sadamasse. Sadamas keerati see ümber ja tõmmati veest välja.

 

Merele minnes pane päästevest selga ja hinda ilmastiku olusid!

Saaremaa Vabatahtlik Merepääste Selts

Teise võimaluse nimel!