Laimjala Aeruramm 2017

Aeruramm 2017

Juba mitmendat aastat käivad Saaremaa vabatahtlikud merepäästjad tagamas Laimjala Aerurammul ohutust. Aerurammuga on tegemist ühe toreda kogupere üritusega.  Tegemist on sõudepaatide, süstade ja kanuude orienteerumisvõistlusega ümbruskonna lahtedel ja laidudel kus osalevad kaheliikmelised tiimid kahes võistlusklassis: sõudepaadid ja süstad-kanuud.  Randa jääjad saavad jälgida võistluse kulgu suurelt ekraanilt, toimub loodusmatk, kalameeste töötuba, valmistatakse ühiselt kalasuppi, osta saab suitsukala ning muud maitsvat ja ehedat. Lapsed saavad osa võtta meisterdamise töötoast, mängida maastikumängu ning õppida veeohutusega seonduvat. Õhtul on mürts ja tümps ning lauldakse merelaule.
Ka sel aastal tagas turvalisust SVMS Kungla üksuse liikmed - Kert ja Manuel ning Kuressaare üksuse liige Kaupo Kongas.
Lühike kommentaar Kerdilt: "Minuga võttis ühendust Aerurammu peakorraldaja ja küsis, kas olen huvitatud temaga koos võistlusala vaatama minema ja paneksime koos marsruudi paika.

See oli hea võimalus alaga tutvuda, sest Aeruramm toimus uue koha peal ja oli minu jaoks tundmatu ala - Luhina sadamas, mis asub peaaegu Laimjala ja Põide piiril, oli tihedalt madalikke ja kive täis. 17. juunil käisime ala vaatamas ja panime raja paika. Ise omal algatusel käisin kogu selle piirkonna sadamad ja lautri kohad läbi, et paadi väljavõtuks parim koht leida aga lõpuks tuli ikka leppida Luhina kõrge kaldaga. Võistluspäevale eelneval päeval aitasin ka rada märgistada ja sõitsin kogu ala uuesti läbi. Aerurammu päev ise oli lihtne, minuga koos oli paadis Manuel.
Merepeal võttis võistlusest osa meie Kungla üksuse liikmed Jorma ja Lauri, kes saavutasid paadi klassis teise koha.


Meile kaldapealt infot edastas Kaupo Kongas." Laimjala aeruramm toimus sel aastal 15. juulil Luhina sadamas.  Sel korral asus aerurammu katsuma 26 kaheliikmelist võistkonda: 10 sõudepaati ja 16 süsta-kanuud.
Fotod: Aerurammu korraldajad.