Spaas harjutati veest päästmist

Meie Maa 29.12.2016 kirjutab:
Eile toimunud merepääste infopäeva, kuhu Saaremaa Vabatahtlik Merepääste Selts oli kutsunud tippkoolitaja Eimar Tähe koos kaasaga, tõi Grand Rose spaasse Pärnu Roundtable’i meeskond.
“Need Roundtable’i liikmed, kes tulid Kuressaarde talvepuhkust veetma, otsustasid ühendada meeldiva kasulikuga,” ütles Meie Maale Saaremaa Vabatahtliku Merepääste Seltsi esindaja, tunnustatud esimese astme merepäästja Annely Enke. “Infopäevast said lisaks pärnakatele osa ka hotelli külastajad ja kohalikud inimesed, kes olid tulnud lõõgastuma.”

Päästevest on A ja O

Spaas viidi läbi kolm veetöötuba, milles juhendati, kuidas tuua uppunu veest välja, mismoodi ohutult ja kiirelt end päästerõngasse saada, õpiti jääpangale ronima nii, et see ei puruneks, ning tutvustati ujuvraami kasutamist. Vabatahtlikud päästjad Kaupo Kongas ja Leonid Luptov näitasid, kuidas kiirelt päästevesti selga panna ja kasutada.

“See on Aja O,” ütles Enke, kelle sõnul oli huvi töötubade vastu suur. “Ka Saaremaa Merepääste Seltsil on uueks aastaks juba koostatud koolituskava,” lisas ta.

Praegu on seltsil liikmeid 66. Sel aastal läbis esimese astme koolituse 11 ja teise astme koolituse 13 liiget. Kokku on maakonnas tunnustatud merepäästjaid 53.

“Erilist tähelepanu pöörame ennetustegevusele. Sel aastal osales projektis “Lapsed turvaliselt merele” neli kooli. Uuel aastal tahame koostööd teha veel mitme teise kooliga, aasta alguses alustame projekti tutvustamisega,” sõnas Enke ning lisas, et kõik koolid, kellel on huvi projektiga ühineda, võivad endast ise märku anda. Koostöö seniste partnerite, Aste ja Salme põhikooli, SÜG-i ja Pihtla lasteaed-algkooliga jätkub ka tuleval aastal.

Enke rõõmustas, et selts on põhimõttelise kokkuleppe saavutatud Rüütli spaaga kus on uuel aastal kavas paar korda kuus korraldada infotund kogu maakonna rahvale pearõhuga mereohutus, esmaabi andmine ja hätta sattunute abistamine. Lisaks on seltsil tulevikus kavas korraldada praktilisi koolitusi kalameestele.

Sirli Tooming